Tyskie Browary Książęce

12.11.2016 r. udaliśmy się naszym autokarem do Tyskich Browarów Książęcych. W programie wycieczki było zwiedzanie Tyskich Browarów Książęcych oraz zwiedzanie Muzeum Tyskich Browarów Książęcych, czyli Tyskiego Browarium.
Tyskie Browary Książęce to bardzo ciekawe połączenie zabytkowych pereł architektury i nowoczesnego zakładu produkcyjnego. Wizyta w browarze to nie tylko zwiedzanie i poznawanie procesu produkcji piwa, ale także, bardzo wyczekiwana przez część uczestników wycieczki, degustacja produktów i wizyta w pubie.
Nasza wycieczka różniła się jednak od innych. Dzięki przychylności dyrekcji mogliśmy wjechać ogórkiem na teren browaru i wykonać tam kilka niepowtarzalnych zdjęć.
Pomimo nieciekawej pogody zabawa była przednia. Przy okazji musimy pochwalić się uruchomionym ogrzewaniem w autokarze, które jest tak wydajne, że już po kilkunastu minutach pasażerowie prosili o jego wyłączenie.
W drodze powrotnej do Bielska-Białej tradycyjnie zatrzymaliśmy się na obiad w kultowym, znanym z wyśmienitej kuchni barze „Pod Dębem” w Czechowicach-Dziedzicach.
Specjalne podziękowania kierujemy do dyrekcji Browaru Książęcego w Tychach za pozwolenie na wjazd oraz wykonanie zdjęć Ogórka na terenie Browaru.