Czechowice-Dziedzice: Dzień Dziecka Zapaleńcy 2017

W sobotę 10 czerwca w Parku na Północy w Czechowicach-Dziedzicach obok Gimnazjum Publicznego nr 1 miała miejsce impreza plenerowa Zapaleńcy 2017 – Aktywny Dzień Dziecka. Jak co roku najmłodsi mieli okazję zdobycia wielu ciekawych umiejętności, zaś zarówno oni, jak i ich opiekunowie, poznania oferty kulturalnej, sportowej i rekreacyjnej gminy Czechowice-Dziedzice.

Na stoisku Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach sp. z o.o., zaprezentowane zostały trzy autobusy komunikacji miejskiej. Zainteresowani mogli przenieść się w czasie oglądając żywą historię komunikacji miejskiej, począwszy od Beskidzkiego Ogórka czyli Jelcza RTO kończąc na Solarisie Urbino 12 IV generacji, który przyjechał ponownie do Czechowic-Dziedzic z PKM Jastrzębie-Zdrój. Po raz pierwszy zaprezentowany został jedyny na świecie Ikarus 260.59E. Dodatkowo w pojazdach zaprezentowana została wystawa fotograficzna przedstawiająca historyczny, współczesny i testowany tabor czechowickiego przewoźnika.

Najmłodsi uczestnicy Dnia Dziecka zostali zaproszeni do przejścia wraz z opiekunami „ścieżki wzorowego pasażera”, która polegała na „zakupie” okolicznościowego biletu, pokazaniu go kierowcy i skasowaniu w kasowniku. Następnie podczas kontroli biletów otrzymywali pamiątkowy dyplom oraz okolicznościową pieczątkę. Najmłodszych uczestników zabawy zostali zaproszeni do konkursu plastycznego, a nieco starsi brali udział w quizie. Wszyscy odwiedzający stoisko mogli zostawić swój podpis na pamiątkowej tablicy, która zostanie powieszona na honorowym miejscu w siedzibie PKM Czechowice-Dziedzice sp. z o.o.