BESKIDZKI OGÓREK W OBIEKTYWIE 2015

WYCIECZKA TRESNA-WILCZY JAR-ŻYWIEC

15. listopada 2015 r. udaliśmy się na wycieczkę, której celem były Wilczy Jar i Żywiec. Wilczy Jar to wąwóz schodzący do jeziora Żywieckiego nieopodal Oczkowa. To tam 37 lat wcześniej, 15. listopada 1978 r. miała miejsce najtragiczniejsza w historii PRL i druga pod względem liczby ofiar (po katastrofie autobusu pod Gdańskiem w 1994 r.) katastrofa drogowa w powojennej historii Polski.

Czytaj więcej i zobacz galerię >>>


40. KRAKOWSKIE REMINISCENCJE TEATRALNE

W dniach 13-14 października 2015 r. nasz autokar uczestniczył w 40. Krakowskich Reminiscencjach Teatralnych. Autobus przygotowywaliśmy kilka dni, ponieważ zgodnie z umową ze scenografem musiał być zaciemniony tak żeby nic nie było widać zarówno przez okna jak też przez szyberdachy. Za fotelami kierowcy i konduktora znajdowała się kotara, przez którą widok do przodu był szczelnie zamknięty.

Czytaj więcej i zobacz galerię >>>


KATARZYNA I MATEUSZ – BESKIDZKIM OGÓRKIEM NA ŚLUBNY KOBIERZEC

W dniu 03.10.2015 r. braliśmy udział w ślubie Mateusza i Katarzyny. Od domu pana młodego w Brzeszczach podróż przerywały nam liczne „szlogi” , które jednak nie odwiodły Mateusza od zamiaru poślubienia Katarzyny, co uczynili o godz.15.00 w kościele św. Józefa w Oświęcimiu.

Czytaj więcej i zobacz galerię >>>


PAŃSTWO OGÓREK – NA ŚLUBNY KOBIERZEC TYLKO OGÓRKIEM

Wiosną zadzwonił do nas Łukasz Ogórek, któremu ze względu na swoje nazwisko bardzo zależało by do ślubu jechać właśnie Jelczem Ogórkiem. Nie mogliśmy odmówić. 5. września 2015 r. przyjechaliśmy do Żor-Baranowic na wyjątkowy ślub Dominiki i Łukasza.

Czytaj więcej i zobacz galerię >>>


XXI LATO W JASIENICY – ZLOT SAMOCHODÓW I MOTOCYKLI ZABYTKOWYCH

18. lipca 2015 r. zaproszono nas na XXI Lato w Jasienicy – Dni Gminy Jasienica.
Jedną z atrakcji tego wydarzenia była parada zabytkowych pojazdów malowniczą trasą przez miejscowości gminy Jasienica oraz prezentacja tych pojazdów na stadionie LKS „Drzewiarz” w Jasienicy.”

Czytaj więcej i zobacz galerię >>>


38. MIĘDZYNARODOWY BESKIDZKI RAJD POJAZDÓW ZABYTKOWYCH

W dniach 8 – 12. lipca 2015 odbywał się 38. Międzynarodowy Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych, a jednym z elementów tej imprezy był konkurs elegancji zorganizowany 11. lipca 2015 na Placu Ratuszowym w Bielsku-Białej. Poza konkursem pojawił się też tam nasz Ogórek. Mimo obecności wielu wspaniałych samochodów, nasz autokar przeżywał prawdziwe oblężenie!

Czytaj więcej i zobacz galerię >>>


KAMA I DAMIAN – BESKIDZKIM OGÓRKIEM NA ŚLUBNY KOBIERZEC

Dziękujemy Kamie i Danielowi za zaproszenie na ślub, oraz że nasz ogórek miał zaszczyt przewozić Młodą Parę oraz Gości na zabawę weselną do Świętoszówki.

Czytaj więcej i zobacz galerię >>>


15. OPERACJA POŁUDNIE – ZLOT POJAZDÓW MILITARNYCH W BIELSKU-BIAŁEJ

W dniach 4 i 5. lipca 2015 r. w Bielsku-Białej odbywała się 15. Operacja Południe – Zlot Pojazdów Militarnych. Mimo że nasz Ogórek nie jest pojazdem militarnym, zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału w tej imprezie. Podczas parady pojazdów militarnych ulicami Bielska-Białej naszym autokarem jechała szkocka orkiestra, a podczas prezentacji nasz autobus budził zainteresowanie nie mniejsze od czołgu T-55.

Czytaj więcej i zobacz galerię >>>


II ZLOT POJAZDÓW ZABYTKOWYCH W LANCKORONIE

28. czerwca 2015 r. miał miejsce II Zlot Pojazdów Zabytkowych w Lanckoronie. Na pięknym, malowniczo położonym lanckorońskim rynku prezentowano wiele wspaniałych zabytkowych samochodów i motocykli. Nie mogło także zabraknąć zabytkowego autobusu.

Czytaj więcej i zobacz galerię >>>


OGÓREK NA FESTYNACH SZKOLNYCH W SP9 I SP25 W BIELSKU-BIAŁEJ

13. czerwca 2015 r. zaproszono nas na dwa festyny szkolne, do Szkół Podstawowych nr 9 i 25 w Bielsku-Białej. Nie mogliśmy odmówić. Obecność Ogórka okazała się strzałem w dziesiątkę! Nie tylko stanowił on nie lada atrakcję dla dzieci, ale także cieszył się ogromnym zainteresowaniem rodziców i dziadków, którzy jeszcze pamiętają czasy, gdy ogórki były popularne na drogach.

Czytaj więcej i zobacz galerię >>>


X MIĘDZYNARODOWY ZLOT ZABYTKOWYCH AUTOBUSÓW ORAZ XII NOC MUZEÓW W WARSZAWIE

W dniu 16. maja 2015 r. uczestniczyliśmy w X Międzynarodowym Zlocie Zabytkowych Autobusów oraz XII Nocy Muzeów w Warszawie. Ogórek i 30 innych zabytkowych autobusów został zaprezentowany na placu Defilad, a następnie z pozostałymi autobusami przejechał w paradzie ulicami Warszawy.
Tego samego dnia wieczorem nasz ogórek po raz pierwszy od ponad 31 lat obsłużył regularną linię komunikacyjną.

Czytaj więcej i zobacz galerię >>>


AUTOBUS CZERWONY HISTORIA TRANSPORTU PASAŻERSKIEGO. PREZENTACJA OGÓRKA NA TARGACH SILESIAKOMUNIKACJA 2015

W dniach 22 i 23. kwietnia uczestniczyliśmy w wydarzeniu Autobus Czerwony historia transportu pasażerskiego i ciężarowego, które miało miejsce podczas Targów SilesiaKOMUNIKACJA 2015, odbywających się w Sosnowcu. Oprócz ogórka zaprezentowaliœmy wyposażenie warsztatu, oraz przedmioty codziennego użytku „z epoki”. Tego samego dnia wieczorem nasz ogórek po raz pierwszy od ponad 31 lat obsłużył regularną linię komunikacyjną.

Czytaj więcej i zobacz galerię >>>


JAZDY PRÓBNE I PIERWSZA WYCIECZKA

18 marca 2015 r. to dzień wyjątkowy. Równo 40 lat wcześniej nasz autobus jako fabrycznie nowy dotarł na zajezdnię PKS Bielsko-Biała. W 40-tą rocznicę swojego przybycia pierwszy raz od rozpoczęcia remontu wyjechał za jej bramę, rozpoczynając serię jazd próbnych. Po ich pomyślnym zakończeniu, 20 marca 2015 ogórek wyjechał na pierwszą wycieczkę.

Czytaj więcej i zobacz galerię >>>


BADANIA TECHNICZNE I REJESTRACJA OGÓRKA

4 marca 2015 r. Ogórek z wynikiem pozytywnym przeszedł badanie zgodności pojazdu zabytkowego z warunkami technicznymi. Następnie został zarejestrowany jako pojazd zabytkowy i otrzymał tablice rejestracyjne z numerem SB 75A.

Czytaj więcej i zobacz galerię >>>