Beskidzki Ogórek w obiektywie 2017

JARMARK ŚWIĄTECZNY KATOWICE-NIKISZOWIEC

W dniach 9-10 grudnia 2017r. nasz zabytkowy autobus uczestniczył w dwóch niesamowitych jarmarkach świątecznych. Jeden odbywał się w Fabryce Porcelany w Katowicach, a drugi w zabytkowej dzielnicy Nikiszowiec.

Czytaj więcej i zobacz galerię >>>


I NOCKA OGÓRKOWA

18. listopada 2017 r. wieczorem wyruszyliśmy na naszą pierwszą nocną wycieczkę. Za kierownicą autokaru zasiadł nasz młody kierowca, natomiast właściciel i nasz niezawodny konduktor zajęli się uczestnikami bawiąc ich rozmową i zachęcając do degustacji różnorakich dóbr.

Czytaj więcej i zobacz galerię >>>


MUZEUM TATRY I HUKVALDY

To już trzecia wycieczka śladami czeskiej historii i motoryzacji do muzeum zakładów TATRA i malowniczych Hukvald, można powiedzieć, że niedługo otworzymy regularną linie do Koprzywnicy. Tym razem na pokładzie naszego autokaru gościliśmy elitę i zarazem kwiat kierowców bielskiego MZK.

Czytaj więcej i zobacz galerię >>>


MIĘDZYNARODOWY PRZEGLĄD MODELARSKI

To był bardzo pracowity tydzień dla naszego autokaru, prosto z wystawy w Katowicach (21. 10. 2017r.) dotarliśmy do naszych zaprzyjaźnionych modelarzy na wystawę dokładnie w 68 minut – to prawdziwy rekord. Pod Szyndzielnią na terenie ZIAD-u prezentowaliśmy nasz model autobusu z epoki PRL-u w najtrudniejszej skali 1:1. Serdeczne podziękowania dla kolegów militarnych za pyszną grochówę oraz firmie FONKA za użyczenie pojazdów które były znakomitym tłem dla naszej zielonej gwiazdy.

Czytaj więcej i zobacz galerię >>>


REWOLUCJA W TRANSPORCIE

Nasz autokar brał udział w wystawie „Rewolucja w Transporcie” w ramach Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach od 17-20 października 2017 roku. Dziękujemy firmie M Event za zaproszenie.

Czytaj więcej i zobacz galerię >>>


MIĘDZYNARODOWE FORUM KOPRODUKCYJNE REGIOFUND

W Katowicach w dniach 04-07.10.2017r. odbyło się Międzynarodowe Forum Koprodukcyjne branży filmowej. W ramach Forum Regiofund odbywały się pokazy, warsztaty, konferencje dla filmowców z całego świata. W ostatnim dniu forum została zorganizowana przez firmę Silesia Events wycieczka do nieczynnej już Huty Pokój w Rudzie Śląskiej, gdzie oglądano poindustrialne plenery i zwiedzono wielki piec, w którym jeszcze w latach 90-tych wytapiano stal.

Czytaj więcej i zobacz galerię >>>


DNI NATO 2017

W dniach 16-17 września 2017 roku odbywał się na lotnisku w Ostrawie doroczny pokaz sprzętu i uzbrojenia armii NATO. Z racji tego, że wszystko co na kołach nas interesuje zorganizowaliśmy wyjazd do czeskiej Ostrawy. Oczywiście miejsca w naszym autokarze rozdrapane zostały w ciągu 48 godzin. Pokazy niestety z racji niskiego pułapu chmur zostały częściowo odwołane, ale wrażenie jakie zrobiła ilość sprzętu i oczywiście rewelacyjna czeska organizacja przy tego typu imprezach utwierdziła nas, że nie był to jednorazowy wypad. W przyszłym roku nasz autobus z ekipą też pojawi się na Dniach NATO.

Czytaj więcej i zobacz galerię >>>


PIKNIK PRL W JASTRZĘBIU-ZDROJU

W niedzielę 03.09.2017 r. już po raz drugi gościliśmy w Jastrzębiu-Zdroju, na pikniku PRL. Program imprezy był bardzo imponujący, niestety pogoda była fatalna. Nasz autobus przewiózł ok. 500 uczestników pikniku, przybliżając im epokę PRL-u  Dziękujemy za zaproszenie ekipie jastrzębskiego MOK-u i oczywiście polecamy się na przyszłość.

Czytaj więcej i zobacz galerię >>>


40 BESKIDZKI RAJD POJAZDÓW ZABYTKOWYCH

W dniach 7-8. 07 2017 roku odbywał się 40 Jubileuszowy Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych organizowany przez Automobilklub Beskidzki. Wzięło w nim udział ponad 70 załóg, nie tylko Polski, ale także m. in. z Niemiec, Austrii, Argentyny, Belgii, Czech, Słowacji, Litwy, Białorusi. Zaprezentowano wiele ciekawych zabytkowych samochodów, najstarszy z nich ma 99 lat.

Czytaj więcej i zobacz galerię >>>


KLAUDIA I MATEUSZ – BESKIDZKIM OGÓRKIEM NA ŚLUBNY KOBIERZEC

W piątek 07.07.2017 roku towarzyszyliśmy Klaudii i Mateuszowi podczas ślubu, który zawarli w kościele p.w. Jezusa Chrystusa Odkupiciela w Czechowicach-Dziedzicach (południowych). Nasz autobus przewiózł nowożeńców i część gości na przyjęcie weselne, które odbyło się w Łodygowicach.

Czytaj więcej i zobacz galerię >>>


CENTRALNE MUZEUM POŻARNICTWA

18. czerwca 2017r. wybraliśmy się z zaprzyjaźnionymi rodzinami na wycieczkę do Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Zwiedziliśmy także mały, ale piękny zamek w Będzinie wraz z niedawno oddaną dla turystów podziemną trasą. W drodze powrotnej wstąpiliśmy na nasz zaprzyjaźniony Nikiszowiec i do „Byfyja” na pyszną kawę i ciasteczko. Zabawa była jak zwykle znakomita, a ogórek znowu doskonale się spisał.

Czytaj więcej i zobacz galerię >>>


DZIEŃ DZIECKA ZAPALEŃCY 2017

W sobotę 10 czerwca w Parku na Północy w Czechowicach-Dziedzicach obok Gimnazjum Publicznego nr 1 miała miejsce impreza plenerowa Zapaleńcy 2017 – Aktywny Dzień Dziecka. Jak co roku najmłodsi mieli okazję zdobycia wielu ciekawych umiejętności, zaś zarówno oni, jak i ich opiekunowie, poznania oferty kulturalnej, sportowej i rekreacyjnej gminy Czechowice-Dziedzice.

Czytaj więcej i zobacz galerię >>>


ALEKSANDRA I GRZEGORZ – BESKIDZKIM OGÓRKIEM NA ŚLUBNY KOBIERZEC

Kto z nas nie marzył o tym, aby choć raz w życiu przejechać się ogórkiem? Marzenia się spełniają, czasami nawet podwójnie. W dniu 27.05.2017 r. o godzinie 16:00 wyruszyliśmy razem w najważniejszą podróż naszego wspólnego życia, podczas której towarzyszył nam Beskidzki Ogórek.

Czytaj więcej i zobacz galerię >>>


XII MIĘDZYNARODOWY ZLOT ZABYTKOWYCH AUTOBUSÓW ORAZ XIV NOC MUZEÓW W WARSZAWIE

20. maja 2017 r. odbyły się XII Międzynarodowy Zlot Zabytkowych Autobusów oraz XIV Noc Muzeów. Mieliśmy przyjemność już po raz trzeci uczestniczyć w tym wydarzeniu. Dzień wcześniej o świcie nasza ekipa wyruszyła do Warszawy. Za fajerą Ogórka zasiadł nasz nowy kierowca, Rafał. Poradził sobie wyśmienicie.

Czytaj więcej i zobacz galerię >>>


TARGI SILESIAKOMUNIKACJA 2017

W dniach 26-27.04.2017 w hali Expo Silesia w Sosnowcu odbyły się targi transportu publicznego SilesiaKOMUNIKACJA 2017. Oprócz prezentacji nowinek ze świata komunikacji oraz konferencji transportowych, targom towarzyszyło wydarzenie „Autobus Czerwony” zorganizowane przez firmę M Event. Tradycją stała się nasza obecność na tym wydarzeniu i „Ogórkowa Wycieczka” naszym autokarem. W tym roku odwiedziliśmy Giszowiec i Nikiszowiec.

Czytaj więcej i zobacz galerię >>>