Zloty Ogórków

ZLOT ZABYTKOWYCH AUTOBUSÓW 2013

18 maja 2013 roku w Warszawie na placu Defilad odbył się VIII Zlot Zabytkowych Autobusów, który był stowarzyszony z jubileuszową, X Nocą Muzeów. Po godzinie 10 na plac zjechały się nie tylko historyczne pojazdy Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie, ale taże goście z innych miast m.in. Łodzi, Nowego Sącza, Lublińca czy też czeskiego Nachodu. Gwiazdą Zlotu stał się wyremontowany przez fabrykę Autosan autobus San H01A.

Czytaj więcej i zobacz galerię >>>


ZLOT ZABYTKOWYCH AUTOBUSÓW 2012

W kalendarzu imprez miejskich nie może zabraknąć wydarzenia jakim jest Warszawska Noc Muzeów. Nierozerwalnie związane są z nią „ogórki”. Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej wzorem lat ubiegłych ponownie zorganizował ich zlot. Ponieważ przybywa coraz więcej pojazdów nie tylko ogórkowych od tego roku zlot zmienił nazwę na Międzynarodowy Zlot Zabytkowych Autobusów.

Czytaj więcej i zobacz galerię >>>


ZLOT AUTOBUSÓW RTO LESANY 2011

12. już edycja zlotu odbyła się w dniu 21 maja 2011 r. O godzinie 8:45 wszystkie pojazdy spotkały się w miejscowości Týnec nad Sazavou koło Pragi. Liczba uczestniczących w paradzie autobusów przekroczyła oczekiwania organizatorów –w Týncu stawiły się rekordowe 33 pojazdy.

Czytaj więcej i zobacz galerię >>>


ZLOT OGÓRKÓW 2011

W południe 14 maja 2011 roku na placu Bankowym można było zobaczyć trzynaście zabytkowych autobusów z Polski i zagranicy. Zlot zwieńczyła efektowna parada zabytków przez miasto.
Autobusy stawiły się na placu około godziny jedenastej.

Czytaj więcej i zobacz galerię >>>


ZLOT OGÓRKÓW 2008

W dniach 16-18 maja 2008 roku KMKM po raz trzeci zorganizował Międzynarodowy Zlot Ogórków. Uczestniczyło w nim w sumie 17 ogórków, w tym trzy składy z przyczepami. Gościem specjalnym był ponownie autobus spod czeskiej Pragi. Atrakcją Zlotu były dwa ogórki-kabriolety. Podobnie jak poprzednio, impreza była stowarzyszona z Warszawską Nocą Muzeów.

Czytaj więcej i zobacz galerię >>>